You don't have javascript enabled. Good luck with that.
اخبار نمایشگاهی
افتتاح سيزدهمين نمايشگاه سراسري صنايع دستي كشور در اراك
سه شنبه - 24 مرداد 1396 - ساعت 18:27
1384

با حضور استاندار مرکزی و معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور سیزدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و هنرهای سنتی در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی استان مرکزی گشایش یافت. این نمایشگاه در سالن های پارس و پردیس نمایشگاه بین المللی با 220 غرفه و با حضور 200 صنعتگر اراکی و یکصد صنعتگر هنرهای دستی از نقاط مختلف کشور دایر شده است. معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در حاشیه گشایش این نمایشگاه ملی، گفت: سالانه بیش از 250 میلیون دلار انواع صنایع دستی از ایران به نقاط مختلف جهان صادر می شود. بهمن نامور مطلق افزود: پیش از فعالیت دولت یازدهم صادرات صنایع دستی به یکصد میلیون دلار هم نمی رسید اما، با طرح اهمیت جایگاه صنایع دستی در اقتصاد و جاری شدن گفتمان آن در دولت یازدهم سالانه بیش از 250 میلیون دلار صنایع دستی به جهان صادر می شود.  وی با بیان اینکه عمده صنایع دستی ایران به 40 کشور دنیا صادر می شود، بیان کرد: کشورهای اروپایی از قبیل آلمان، ایتالیا، اتریش، انگلستان، و کشورهای آسیایی از قبیل کره جنوبی، ژاپن و کشورهای منطقه خاورمیانه از قبیل کویت، قطر، امارات و بحرین بیشترین مقاصد صادراتی صنایع دستی ایران هستند.  معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد: صنایع دستی کشور هم اکنون در رئالیسم اقتصادی به سر می برد و با تمام توان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر می دارد.  وی تاکید کرد: حوزه صنعت دستی نیاز به سرمایه گزاف ندارد و مواد اولیه آن در کشور موجود است و با توجه به اینکه این حوزه صنایع پاک است می تواند به کانونی در اشتغالزایی و تولید ثروت بدل شود.  نامور مطلق اضافه کرد: برای گذر از اقتصاد نفتی، پرداختن به داشته های داخلی و ظرفیت های درونی امری ضروری است که در این راستا صنایع دستی می تواند نقش موثری هم در بالا بردن نرخ بهره وری و هم ایجاد اشتغال پایدار ایفا کند.  وی، برپایی نمایشگاه های صنایع دستی را گامی اساسی برای معرفی داشته های فرهنگی استان ها عنوان کرد و گفت: بیش از 10درصد از گردش مالی این نمایشگاه ها به استان میزبان اختصاص می یابد.  معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید کرد: نمایشگاه های صنایع دستی صحنه گفتمان سازی فرهنگی، معرفی میراث پیشینیان و زیبایی شناسی منقول ایرانیان است که انتظار می رود مردم به این مهم توجه بیشتری داشته باشند.  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی نیز گفت: تمهیدات لازم برای برگزاری این نمایشگاه ملی از اردیبهشت ماه جاری از سوی معاونت صنایع دستی ادراه کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی اندیشیده شد و از هنرمندان تمام نقاط کشور برای حضور در این نمایشگاه دعوت به عمل آمد.  سید محمد حسینی ظرفیت صنایع دستی استان مرکزی را در شرایط ایده آلی ارزیابی کرد و گفت: صنایع دستی این استان 10 نشان جهانی از سازمان یونسکو و 41 نشان ملی دریافت کرده است.  این نمایشگاه از 23 تا 27 مرداد ماه جاری همه روزه از ساعت 16 تا 22 پذیرای علاقه مندان است. خبرگزاری موج

افتتاح دومين جشنواره سراسري روستا در اراك
چهار شنبه - 11 مرداد 1396 - ساعت 10:58
1960

دومین جشنواره ملی معرفی توانمندی های اقتصادی و فرهنگی روستاهای کشور با عنوان جشنواره روستا  روز گذشته به میزبانی استان مرکزی در اراک آغاز به کار کرد. این جشنواره با هدف ارتقای سطح آگاهی جامعه نسبت به آداب، رسوم، سنن و موسیقی اصیل ایرانی، ایجاد بازارهای موفق و حذف واسطه‌ها، ایجاد نشاط اجتماعی، الگوسازی، افزایش مشارکت اجتماعی و فرهنگی روستانشینان، شناخت ظرفیت‌های بوم گردی و... در اراک آغاز شد.محمود زمانی قمی استاندار مرکزی در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: هرچه روستاها پررونق‌تر و بالنده‌تر باشند، به همان میزان موجب آبادانی کشور خواهند شد. جشنواره ملی روستا با حضور بیش از 220 مشارکت‌کننده از 21 استان کشور برگزار شده که در آن توانمندی های اقتصادی و فرهنگی استان‌ها به معرض نمایش گذاشته شده است.این جشنواره تا 13 مردادماه جاری از ساعت 16 تا 22 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان مرکزی در اراک پذیرای علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان است.

استعلام بها بيمه شركت نمايشگاه هاي بين المللي استان مركزي
یک شنبه - 8 مرداد 1396 - ساعت 11:26
1161

ضمن تشکر از جنابعالی مهلت دریافت فرم ها و شرکت در استعلام بها پایان یافته است

دومين جشنواره سراسري روستا
یک شنبه - 8 مرداد 1396 - ساعت 10:53
1409

دومین دوره جشنواره ملی معرفی توانمندی‌های اقتصادی و فرهنگی روستاهای کشور با عنوان جشنواره روستا با حضور بیش از 220 مشارکت کننده در فضایی به وسعت 7500 متر مربع از 21 استان کشور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان مرکزی در اراک برگزار می گردد. هدف از برگزاری این جشنواره ارتقای سطح آگاهی جامعه نسبت به آداب، رسوم، سنن و موسیقی اصیل ایرانی، ایجاد بازارهای موفق و حذف واسطه ها، ایجاد نشاط اجتماعی، الگوسازی ، افزایش مشارکت اجتماعی و فرهنگی روستانشینان، شناخت ظرفیت های بوم گردی، احیای سبک زندگی ایرانی- اسلامی و توجه به وضع معیشت و اقتصادی مردم به ویژه در سطح روستاها است که در قالب برپایی نمایشگاه، اجرای گروه های هنری، کارگاه های آموزشی و نشست های هم اندیشی برگزار می گردد . شایان ذکر است این جشنواره با محوریت ارائه آخرین محصولات اقتصادی و فرهنگی روستاهای کشور، توانمندیهای تولیدی روستایی ،چهره های موفق کارآفرین و فعالیت اقتصاد محلی در روستاها، الگوهای موفق تولید و کارآفرینی روستا ها را معرفی می نماید. این رویداد از تاریخ 9 لغایت 13 مرداد ماه ساعت 16 الی 22 پذیرای علاقمندان ، بازدیدکنندگان و همشهریان گرامی خواهد بود.

برگزاري نمايشگاه تخصصي لوازم خانگي
یک شنبه - 1 مرداد 1396 - ساعت 08:39
1195

شانزدهمین نمایشگاه تخصصی لوازم خانگی در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی استان مرکزی و در فضایی به وسعت 7500 متر مربع از تاریخ 2 لغایت 6 مردادماه 96 و با حضور بیش از 75 شرکت کننده از سراسر کشور شامل تولید و عرضه کنندگان لوازم خانگی ، ظروف آشپزخانه، لوستر و دکوراسیون و نمایندگی انها جهت نمایش آخرین دستاوردها با هدف ایجاد فرصتی رقابتی و فراهم نمودن زمینه لازم جهت مبادلات  اقتصادی برگزار می گردد. این نمایشگاه از ساعت 16 الی 22 پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

آگهي دعوت مجمع عمومي عادي ساليانه
یک شنبه - 25 تیر 1396 - ساعت 09:42
997

بسمه تعالی آگهی دعوت مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت نمایشگاههای بین المللی استان مرکزی سهامی خاص "شماره ثبت 4863"   بدینوسیله از کلیه سهامداران محترم شرکت دعوت بعمل می آید که در جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه  روز چهار شنبه مورخ 96/4/28 رأس ساعت 10 صبح در سالن پارس شرکت واقع در اراک - میدان امام خمینی(ره) حضور بهم رسانند. دستور جلسه : استماع گزارش هیئت مدیره و بازرس شرکت تصویب صورتهای مالی سال 1395 انتخاب اعضای هیئت مدیره شرکت انتخاب  حسابرس و بازرسان شرکت تعیین روزنامه کثیر الانتشار جهت درج آگهی های قانونی شرکت سایر مواردی که در صلاحیت مجمع عمومی عادی سالیانه می باشد   هیئت مدیره شرکت نمایشگاههای بین المللی استان مرکزی

برگزاري اولين نشست هم انديشي مديران و مجريان نمايشگاه هاي بين المللي استان مركزي
چهار شنبه - 14 تیر 1396 - ساعت 15:13
1024

اولین نشست هم اندیشی مدیران و مجریان نمایشگاه های بین المللی استان مرکزی صبح امروز در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان مرکزی برگزار گردید. این نشست با حضور حاجی پور ریاست سازمان صنعت معدن تجارت استان، آمره مدیرعامل شرکت شهرکها ،فراهانی قائم مقام صدا و سیمای استان،عالیخانی مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای استان ،تقوی ریاست اداره اماکن و جمعی از مجریان برگزاری نمایشگاه ها و پیمانکاران خدمات نمایشگاهی برگزار گردید. این نشست که در راستای شناسایی موانع و چالش های پیشروی صنعت نمایشگاهی استان برگزار گردید راهکارهای تعامل هرچه بهتر در برگزاری نمایشگاه ها در استان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. در این گردهمایی مدیرعامل نمایشگاه های بین المللی استان به ضرورت ایجاد هماهنگی بیشتر میان ادارات دولتی ، متصدیان برگزاری و مجریان نمایشگاهی اشاره نمود و افزود شرکت نمایشگاه ها همواره به عنوان حلقه واسط میان دست اندرکاران برگزاری تلاش میکند هماهنگی های لازم را جهت بالابردن کیفیت نمایشگاه ها انجام دهد. جهانمیرزایی افزود طی برنامه ریزی های صورت گرفته امسال این شرکت در نظر دارد ۴۰ عنوان نمایشگاه سراسری تخصصی و عمومی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان برگزار نماید.  همچنین در این نشست مجریان نمایشگاه ها و پیمانکاران خدماتی با ارائه نقطه نظرات خود نسبت به ارائه راهکارهای مناسب در برگزاری نمایشگاه ها پرداخته و مشکلات خود را در فضایی صمیمانه با مدیران مرتبط در میان گذاشته و هماهنگی های لازم در برگزاری هرچه بهتر نمایشگاه های استان به عمل آمد.

ششمين نمايشگاه گل و گياه، فضاي سبز و ماهيان زينتي گشايش يافت
دو شنبه - 12 تیر 1396 - ساعت 21:53
1080

در این نمایشگاه که تا 16 خرداد ماه جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان مرکزی در اراک جریان دارد، 55 تولید کننده، عرضه کننده، کارشناس، متخصص گل و گیاه و پرورش دهنده ماهیان زینتی از سراسر کشور حضور دارند. تولیدات این نمایشگاه در فضایی به وسعت هفت هزار و 500 متر مربع و در قالب 210 غرفه نمایشگاهی به معرض دید عموم قرار گرفته است. ایجاد فرصتی مناسب برای نمایش آخرین دستاوردها و فراهم نمودن زمینه لازم جهت مبادلات تجاری و توسعه بازار از مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است. ششمین نمایشگاه سراسری گل و گیاه، فضای سبز و ماهیان زینتی از 12 تا 15 تیرماه جاری از ساعت 16 تا 22 و در روز جمعه 16 تیرماه از ساعت 10 صبح تا 22 پذیرای علاقمندان و بازدیدکنندگان است.

برگزاري نمايشگاه گل و گياه ، فضاي سبز و ماهيان زينتي
شنبه - 10 تیر 1396 - ساعت 10:24
1781

ششمین نمایشگاه گل و گیاه ، فضای سبز و ماهیان زینتی از تاریخ 12 لغایت 16 خرداد ماه 1396 با حضور بیش از 55 تولید کننده ، عرضه کننده ، کارشناس و متخصص گل و گیاه و پرورش دهنده ماهیان زینتی از سراسر کشور در قالب 210 غرفه نمایشگاهی با هدف ایجاد فرصتی مناسب جهت نمایش آخرین دستاوردها و فراهم نمودن زمینه لازم جهت مبادلات تجاری و توسعه بازار در فضایی به وسعت 7500 متر مربع در سالن پارس و پردیس محل دائمی نمایشگاههای بین المللی استان مرکزی برگزار می گردد، این نمایشگاه از ساعت 16 الی 22 پذیرای علاقمندان و بازدیدکنندگان می باشد. لازم به ذکر است همشهریان محترم جهت استفاده حداکثری از این فرصت نمایشگاهی می توانند روز جمعه مورخ 16 تیرماه از ساعت 10 صبح الی 10 شب از این نمایشگاه بازدید نمایند.

پيام مهندس جهانميرزايي به مناسبت روز جهاني نمايشگاه ها
چهار شنبه - 17 خرداد 1396 - ساعت 09:01
1322

به نام خالق هستی خرسندیم که پس از سالیان برنامه ویژه ای برای گرامیداشت روز جهانی نمایشگاه ها در کشور تدارک دیده شده است. بدون شک نام گذاری 7 ژوئن 2017 مصادف با 17 خرداد ماه 96 به نام روز جهانی نمایشگاه ها باعث ایجاد تغییراتی در ساختارهای اقتصادی و اجتماعی مرتبط با نمایشگاه ها خواهد بود و گرامیداشت این روز دستمایه ای جهت بالابردن سطح آگاهی جامعه نسبت به صنعت نمایشگاهی و مولد حمایت های مسئولان مرتبط بوده و نقطه عطفی در پیشبرد اهداف عالیه نمایشگاه ها است. از سویی طرح این موضوع در ایجاد نگاه ژرف به این صنعت بی تاثیر نبوده و می توان با ایجاد ساز و کارهای مناسب در گسترش فعالیت های دانش محور از طریق ایجاد ارتباط موثر با مراکز دانشگاهی معتبر در شناسایی نقاط قوت و ضعف صنعت نمایشگاهی و پدید آوردن خدمات نوین و جلوگیری از اتلاف سرمایه ها موثر باشد. از سوی دیگر تشکیل اتحادیه های مرتبط با این صنعت با هدف کاستن تصدی گری دولتی و حمایت از بخش خصوصی نیز می تواند از برنامه های قابل ذکر این روز در کشور باشد و به یمن این نامگذاری می توان به شناسایی دغدغه های فعالان این عرصه و ایجاد راهکارهای مناسب در جبران کاستی ها و توسعه همه جانبه نمایشگاه ها پرداخت. شایان ذکر است شناسایی قابلیت های بین المللی مراکز نمایشگاهی کشور و به روز رسانی و تسهیل قوانین و مقررات مرتبط  این صنعت نیز از اولویت های ضروری قابل طرح در این روز است .در پایان ضمن تبریک این روز به تمامی پیشکسوتان ، بزرگان و فعالان حال حاضر نمایشگاه ها امیدوارم بزرگداشت این رویداد سر منشاء تحولات مثبت ، توسعه و تقویت زیر ساخت های صنعت نمایشگاهی گردد. مهدی جهانمیرزایی مدیر عامل نمایشگاه های بین المللی استان مرکزی